KONST / Litografier / Färglitografi 12023013
nr 1202 3013
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Söder. Signerad, numrerad 191/360, daterad -89. Motivet: 34x50 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
måndag 10 september 2018
kl 19:13:03
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson